5 tipů, jak na jaře pečovat o suchou pleť

Pokud jste při pohledu do zrcadla zjistila, že vaše pleť vypadá po zimě unaveně a bez života, neztrácejte čas a využijte jaro k regeneraci. Pokožka se sklony k nadměrnému vysoušení potřebuje zvýšenou péči – přečtěte si, jak na to a vraťte jí ztracenou vitalitu.

1. Bez hydratace to nepůjde

Dodržujete pitný režim? Pokud jste pravidelný přísun tekutin nebrala vážně, máte nejvyšší čas na nápravu. Voda udržuje organismus při životě a nejvíce je deficit znát právě na pokožce. Průběžnou hydratací pleť udržíte pružnou a zpomalíte její přirozené stárnutí.

Hydratace je důležitá pro všechny orgány. Voda je nezbytná pro přenos sacharidů, minerálů a vitamínů. Buňky by bez ní neměly energii a tělo by nemohlo správně fungovat. Tekutiny zároveň urychlují detoxikaci – odplavují škodliviny pryč z těla.

S udržením vody v horních vrstvách kůže vám pomůže krém na suchou pokožku s obsahem zvlhčujících látek.

2. Dejte si záležet při výběru kosmetiky

Kosmetické přípravky vám mohou pomoct, ale i uškodit. Řiďte se pravidlem „méně je více“ a preferujte kvalitní krémy. Majitelé suché pokožky by se měli mít na pozoru před produkty s obsahem alkoholu, parfemací a parabenů. Nevíte-li si s výběrem rady, zeptejte se na radu dermatologa.

Pro suchou až velmi suchou či atopickou pleť jsou dobrou volbou produkty řady Atoderm od francouzské značky Bioderma. Obsahují výživné a restrukturalizační složky, které jsou nezbytné pro biologické posílení přirozené kožní bariéry.

Nedílnou součástí vaší jarní kosmetické taštičky by měl být i opalovací krém. Jakmile se oteplí, kůže potřebuje kvalitní ochranu před UVA a UVB zářením. Pamatujte, že úpal a spálení nehrozí pouze v létě.

3. Šetrný peeling odstraní odumřelé buňky

Peelingem zajistíte, aby se na pokožce zbytečně nedržely odumřelé buňky a krémy mohly efektivně pronikat přes epidermis. Preferujte jemnou, přírodní kúru před hrubým peelingem. Proceduru si dopřávejte jednou za dva týdny.

4. Nakopněte imunitu vitamínem C

Ačkoliv se na nás ze všech stran valí předražené superpotraviny, s péčí o pokožku pomáhá i obyčejný vitamín C. Silný antioxidant stimuluje organismus k produkci kolagenu a zároveň ho pomáhá udržet v těle po delší dobu. Zda si každé ráno dopřejete čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu, nebo sáhnete po doplňku stravy, je na vašem uvážení.

5. Vyvážený jídelníček jako základ pevného zdraví

Zdraví pleti jde ruku v ruce s tím, co jíme. Doplňte svůj jídelníček o čerstvé ovoce a zeleninu a naopak z něj vyřaďte potraviny s vysokým obsahem cukru, soli a nezdravých tuků. Zajistíte-li svému tělu dostatek vitaminů, minerálů a důležitých stopových prvků, vaše snaha se zaručeně odrazí na kvalitě kůže.

Filed in: Akné, Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012-2021 Doktornet.cz :::