Možnosti léčby brnění rukou

Pokud člověk začne pociťovat nepříjemné brnění v rukou, je to signál, že se s tělem děje něco, co není obvyklé. Brnění může mít hned několik příčin. Ve stručnosti níže budou popsány jen některé. Každý pochopí, že všechny není možné obsáhnout. Čtenáři se seznámí s procedurami a technikami, které se v moderní medicíně dnes běžně užívají.

Problémy s brněním rukou patří mezi ty, kterým lidé nevěnují tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Většina lidí je přehlíží a nevyhledá odbornou lékařskou pomoc. Snaží se s tímto problémem sžít a ne ho řešit. Což je velká škoda, jelikož jim to brání plného prožívání. Se skutečností, že mají nějaký problém, nic nedělají pacienti převážně ženského pohlaví. Problém zlehčují a přehlíží, jak jen to jde. Sami sebe se snaží přesvědčit, že je tento stav neměnný a že se s ním nedá nic dělat. Opak je pravdou.

Je-li brnění doprovázeno dalšími příznaky, jako jsou například nepravidelný srdeční tep. Bolest na hrudi nebo žaludku, je docela možné, že se může jednat o vážnější onemocnění, než si pacient sám uvědomuje. Může se jednat o problémy se srdcem, či nesprávnou funkci štítné žlázy.

Nevyhnutelností je proto návštěva lékaře, který určí správnou diagnózu. Bude tomu předcházet ještě řada vyšetření, rozbor krve nebo EKG. Pokud všechny výsledky budou negativní, a pacient nebude mít další výrazné problémy, které by napovídaly přítomnosti další nemoci, je možné absolvovat vyšetřené množství vápníku a hořčíku v těle, není-li jejich hladina zvýšena. Osoby, trpící nedostatkem těchto látek, mají většinou špatně postavený jídelníček. Náprava hladiny látek je možná úpravou stravovacích návyků. Do skladby potravin by měly přibýt cereálie, černý chléb, kakao nebo třeba ořechy. Dostatečné množství mléčných produktů dokáže divy. Zakázaná je konzumace alkoholu v jakémkoliv množství.

Ukáže-li se po absolvování vyšetření, že problémy jsou nervového původu, lékař naordinuje příslušné medikamenty, které obsahují již zmiňovaný hořčík a vápník. Tato analgetika dokážou zmírnit bolesti, ale zároveň tlumí nepříjemné brnění v rukou, které tak omezuje běžný život. Vybrané a doporučené léky patří do skupiny tzv. antirevmatik, hydantoidy. Nebo taky léky, které se užívají při epilepsii. Lékař v některých případech může sáhnout po lécích, které řeší problémy se srdcem. Po kyselině thioktové sáhne lékař vždy, když se potvrdí, že brnění rukou je způsobeno právě cukrovkou.

V některých případech jsou ale následky nenávratné. I když pacient užívá správné množství léků, není možné následky změnit. Jedná se o případy, kdy je brnění přímým následkem stlačení nervů. Proto je velmi důležité ihned po objevení jakýchkoli problémů navštívit odborníka. Tím je možné předejít nežádoucím následkům. Buď je úplně odstranit, nebo aspoň částečně omezit tak, aby člověku nebránily v běžném fungování. Hovoříme zde o nápravě v časovém intervalu několika měsíců. Bude-li člověk ignorovat i malé náznaky nemoci a stále oddalovat návštěvu odborníka, může se stát, že ani po absolvování dlouhé léčby se člověk úplně nevyléčí.

Pravidelná konzumace předepsaných léčiv odborníkem je samozřejmostí. Dále mohou být pacientovi doporučeny potravinové doplňky, či vitamíny, které mohou napomoci léčbě. V neposlední řadě existuje i série cviků, díky nimž si každý může protáhnout a procvičit svaly v zápěstí. Jako podpůrné prostředky je možné využít ortézy nebo dlahy, které brání působení na nemocný nerv. Pacientovi se uleví především v noci, kdy může klidněji spát se nerv může snadněji regenerovat.

Filed in: Brnění rukou
© 2012-2020 Doktornet.cz :::