8 tipů, jak infrasauna prospěje vašemu zdraví i kráse

Milujete zkrášlující rituály a zajímá vás zdravý životní styl? Pokud ano, infrasauny by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti.

  1. Po cvičení vás nebudou bolet svaly

Infrasauny hojně využívají sportovci a dobře vědí proč. Infračervené záření regeneruje svaly a pár desítek minut saunování po tréninku zajistí, že další den nebudete sténat bolestí při každém pohybu.

  1. Odoláte chřipkám i virózám

Infračervené paprsky hubí viry a bakterie a působí tak jako prevence proti nejrůznějším chorobám. Do infrasauny navíc můžete i tehdy, když už vás nějaký bacil skolil. Jen pozor na vysoké teploty, které by mohly v období nemoci zatížit vaše srdce.

doktornet_cz_saunasystem_cz_01

  1. Přestane vás bolet hlava

Pobyt v infrasauně podporuje krevní oběh, což se hodí nejen v případě, kdy vás hlava bolí jako střep. Stačí 10-20 v infrasauně a po bolesti nebude ani památky.

  1. Kila půjdou snadněji dolů

Při půlhodinovém pobytu uvnitř infrakabiny spálíte více než 600 kalorií. Když si takových 30 minut dopřejete po každém cvičení, podpoříte hubnutí a navíc se báječně zrelaxujete.

  1. Detoxikujete organismus

Přestože je teplota v infrasauně nižší než ve finské sauně, budete se potit dvakrát víc. Pot se navíc nebude skládat jenom z vody, ale i cholesterolu a škodlivých látek rozpustných v tucích. O infrasaunování se dokonce říká, že jde o nejúčinnější způsob detoxikace vůbec.

doktornet_cz_saunasystem_cz_02

  1. Blahodárné paprsky pročistí vaši pleť

Tento bod souvisí s předcházejícím a ten zase souvisí se stimulací krevního oběhu. Infrasauna každopádně zajistí, že budete mít pleť jako miminko a když efekt infračerveného záření podpoříte pleťovou maskou, ušetříte za kosmetiku.

  1. Dáte sbohem celulitidě

Nevzhledná pomerančová kůže se při pravidelném pocení v infrasauně stane minulostí. Chcete-li proces urychlit, dopřejte problémovým partiím při infrasaunování lehkou masáž.

  1. Infračervené záření zlepší náladu

Při pobytu v infrakabině dochází k vyplavování endorfinů, někdy také označovaných jako hormony štěstí. Infrasaunu díky tomu opustíte s úsměvem a plní sil.

doktornet_cz_saunasystem_cz_03

Pořiďte si domů soukromou infrasaunu

Infrasaunu byste měli navštěvovat 1-2x týdně, v období chřipkových epidemií nebo intenzivního tréninků můžete i častěji. Není se čeho bát – zahřívání infračerveným světlem je technologie, která se dlouhodobě používá třeba v inkubátorech.

Komu by se ale chtělo dvakrát týdně chodit do veřejné infrakabiny, kde není soukromí? Daleko lepší je mít infrasaunu doma a dopřát si léčivé paprsky kdykoli chcete.

Kvalitní infrakabina vybavená zářiči Philips Vitae se roztopí už za jednu vteřinu a nejmenší modely zabírají jen něco málo přes 1 m2. Doporučujeme infrasauny od českého výrobce SaunaSystem, který zároveň zajišťuje i prodej saun.

 

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012-2021 Doktornet.cz :::