Co dokáže psycholog – Brno se dočká otevření psychologické praxe pro dospělé i děti

Asi málokdo má jasnou představu o tom, co vlastně psycholog dělá. Někdo ho vidí jako něco mezi psychiatrem a koučem osobního rozvoje, další spíš jako opraváře lidských problémů. Správně pochopit (a docenit) jeho úlohu dokážeme až ve chvíli, kdy ho sami potřebujeme. Hodí se vám psycholog v Brně? Pojďme si představit jednu soukromou praxi, která se právě otvírá, a v níž se věnují problémům dospělých i těm dětským.

Kdy potřebují děti psychologa?

My dospělí si v každodenním shonu často ani neuvědomíme, že dítě vnímá svět a život po svém, prožívá spolu s námi problémy dospělých, ale neumí ty prožitky zpracovat. Často je toho na něj moc, zvlášť pokud má ambiciózní rodiče, kteří ho převáží z kroužku na trénink, očekávají, že bude všude a ve všem nejlepší. Ve škole je od něj naopak žádáno, aby se vtěsnalo do tabulek, nevybočovalo a ideálně aby raději v ničem nevynikalo.

Je těžké být v této době dítětem. Někdy všechen ten tlak způsobí změny v jeho chování. A pak je dobré, když je nablízku dětský psycholog.

Brno v těchto dnech získává další místo, kde najde odborníky na léčení lidských duší, a to těch dětských i dospělých. PSYCHOLOGOS – Psychologické služby v centru Brna poskytuje poradenství a psychoterapie pro děti i jejich rodiče. Jednou z používaných metod je i gestalt psychoterapie, humanistická metoda psychoterapie s prokázaným efektem léčby řady obtíží.

Co je gestalt psychoterapie

Gestalt psychoterapie vychází ze skutečnosti, že když se člověk plně soustředí na přítomnost a uvědomí si zcela, co se právě děje v jeho životě, lépe porozumí svým volbám a rozhodnutím, které ovlivňují všechny aspekty jeho bytí, včetně zdraví a vztahů. Gestalt psycholog pomáhá klientovi lépe porozumět sám sobě. Taky mu pomáhá pochopit, že nepřišel na svět, aby splňoval něčí očekávání (partnera, zaměstnavatele, děti rodičů, učitelů…), na druhou stranu si ovšem musí uvědomit, že ani ti druzí nebudou žít podle toho, co od nich očekává on. To mu pomůže lépe se vyrovnat s tlakem okolí. Gestalt terapie klientům může pomoci s úzkostmi, depresemi, se vztahovými potížemi či nízkým sebevědomím.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012-2019 Doktornet.cz :::