Jak se starat o vlasy, aby jím péče skutečně prospěla?

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy, a proto bychom se o ně měli řádně starat. Otázkou je, jaká pravidla dodržovat, když se z různých zdrojů dozvídáme různá doporučení. Měli byste vědět především to, že vlasům svědčí přirozenost. Pravidelná péče je důležitá, ale nemělo by se to s ní přehánět. Příliš časté mytí, česání a používání stylingových přípravků jim rozhodně nesvědčí!

Vlasy jsou nejsilnější v době, kdy rostou. Jsou ukotveny ve vlasovém folikulu a nelze je lehce vytrhnout. Když dorostou a připravuji se na vypadnutí, jsou mnohem slabší, a proto je žádoucí šetrná péče.

Kvalita vlasového porostu reflektuje to, jakým způsobem se o sebe staráme. Je odrazem zdravé a nutričně vyvážené stravy, ale zároveň bychom neměli podceňovat péči zvenčí. Mějte však na paměti, že přípravky fungují velmi individuálně, a zatímco někomu prospívají, u jiného člověka nemusí být efekt vůbec znatelný, případně je spíše negativní. Proto byste si měli vybírat produkty, jejich složení je ryze přírodní. U takových ingrediencí nehrozí nežádoucí účinky.

Vyzkoušejte domácí masku na vlasy

Maska na vlasy z vhodně zvolených ingrediencí může vašemu porostu jedině prospět. Výhodou těch domácích je, že si je lze připravit z několika základních surovin, které jsou volně dostupné v běžných obchodech s potravinami. Možná, že je máte doma, aniž by jste o tom věděli. Samozřejmě jsou i ingredience, které tak snadno k sehnání nejsou, ale můžete je vyzkoušet ve formě přírodních kosmetických přípravků.

A jaké konkrétní ingredience máme na mysli? Domácí masku na vlasy si můžete vyrobit z avokáda, banánů, brambor, citronu, čaje, medu, jablka, vajec, cibule, ale také z kávy či mléčných výrobků a t mnoha dalších surovin.

Přírodní masky by měly být nedílnou součástí pravidelné péče o vlasy. Nezapomínejte však na to, že v případě onemocnění, jako je například alopécie, je žádoucí navštívit lékaře, případně se poohlédnout po speciálním přípravku.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012-2020 Doktornet.cz :::