Jak se zbavit červených žilek v obličeji

Zdraví nebezpečné nejsou, žilky v obličeji neboli kuperóza ale zároveň vůbec nepůsobí hezky. Nejčastěji se tvoří v oblasti nosu nebo tváří a trápí nejednoho z nás. Naštěstí ale existují způsoby, jak jejich vzniku předejít, případně je trvale odstranit.

S alkoholem se rozlučte!

Za viditelné žilky v obličeji může žilní stěna, která ztrácí pružnost a žilky postupně zůstávají rozšířené a viditelné. Častým podnětem ke zhoršení stavu jsou pak například změny teplot.

Pozor by si proto měli dát především ti, kteří se rádi a často opalují, chodí do sauny nebo se naopak vystavují mrazivým teplotám. Podle dermatologů ale hraje při vznik kuperózy vliv i genetická predispozice. Pokud nás začervenání v obličeji trápí, měli bychom z našeho jídelníčku vyřadit ostrá kořeněná jídla i alkohol. Přidat bychom naopak měli na pohybu – ten přece cévnímu systému jen svědčí.

Pomůže korektor

Červené žilky lze také zamaskovat pomocí vhodné kosmetiky. Začít bychom měli od pečující kúry. Specialisté z estetické dermatologie vám doporučí vhodné krémy, které podpoří pružnost pleti. Skutečným zachráncem pak může být kvalitní make-up nebo korektor. Vybírat bychom si měli, podobně jako u krému, přípravky určené pro načervenalou pleť.

Žilek vás zbaví laser

Kuperózu jde ale zakrýt vždy jen částečně, tak proč se trápit a stydět. Dermatologové z kliniky estetické medicíny Mediestetik mohou pomoci i s tímto problémem – k dispozici k tomu mají skvělý nástroj: V-Beam™ Perfecta, cévní laser který umí řešit i další kožní problémy, jako je růžovka nebo oheň. Během půl hodinového ošetření vyvolá paprsek laseru stažení cévky a červené kresby postupně zblednou a zmizí. Po ošetření by se pacienti měli až tři týdny vyhýbat slunci.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012-2021 Doktornet.cz :::