Jak se zbavit rýmy

Možná se to bude zdát hodně, ale průměrně člověk během života stráví celých šest let smrkáním. Je to sice individuální, nicméně průměr mluví jasně. A pak ty hromady kapesníčků a vypotřebovaných lahviček od kapek do nosu! Rýma má tu velkou nevýhodu, že se šíří sama a poměrně velmi rychle. Jedná se o kapénkovou infekci. Stačí jeden nakažený, který si kýchne v přeplněném autobuse a hned je o nové nemocné postaráno. Stačí jen pár dnů, aby rýma postihla stovky tisíc dalších lidí. Naštěstí to není nemoc smrtelná, dovede jen solidně potrápit. Jak se jí co nejrychleji zbavit? Následujících deset rad by vám mělo pomoci!

Vždy v teple

To je základní poučka. Už naše babičky a prababičky znaly velkou a otravnou rýmu. Jenže znaly také jeden účinný recept, který je vhodné použít už v počátcích nemoci. Obě ruce – až po lokty – vložte do horké vody a zkuste vydržet co nejdéle. To samé udělejte i s nohama. Poté vše řádně osušte a na nohy nasaďte teplé ponožky.

Máme rýmu

Cucat tablety, nebo pít šumivý nápoj z tablety s obsahem vitamínu C je nejen účinné, ale při stavu rýmy a nachlazení i nutné. Zvyšte také příjem zinku, který zamezí rozmnožování virů, jež nepříjemnou rýmu tvoří.

Tekutiny

Je velmi nutné, abyste zvýšili příjem tekutin. Doporučují se bylinkové čaje, případně čaje pité za horka obecně. Uberte cukr a přidejte vitamín C. Vynikající je i zázvorový čaj s medem a citronem. A použijete-li čerstvý zázvor, účinek máte téměř zaručen.

Zelenina a ovoce

Vitamíny, vitamíny – to je oč tu běží. Je třeba zvýšit dávky čerstvého ovoce a zeleniny. Zkuste hlavně pomeranče, kiwi, česnek nebo cibuli. Vitamíny posílí imunitu a také důkladně vyčistí organismus zevnitř. A ejhle – máme tu hned dvojitý účinek.

Osolená voda

Na nosní dutiny perfektně funguje slaná voda, ideálně ta z lázní. Často a bez on¨mezení si ji stříkejte do krku i nosu.

Imunita

Imunita během jakékoliv nemoci je oslabena. Je třeba nutné ji alespoň trochu posílit. Zkuste výtažek z echinacey, která je výborným stimulantem imunitního systému. Je možné i využívat jako prevence.

Inhalace heřmánku

Silný a horký odvar nechte v hrnci, přes hlavu si dejte ručník a výpary z heřmánku inhalujte. Dutiny se krásně uvolní. Pokud nemáte heřmánek rádi, zkuste použít horkou vodu třeba s nějakými vonnými esencemi.

Křen

Čerstvý, nastrouhaný křen má skutečný, jak se říká – říz. Trochu si je připravte a pořádně nosem vdechněte. Protáhne dutiny a vy budete lépe dýchat.

Horká vana

Poctivá koupel v horské vodě působí na rýmu i nachlazení naprosto blahodárně. Je dobré si horkou vodu neustále dopouštět a udržovat tak tělo v teple. Nejlepší je, když z vany stoupá pára. Dostaví se sice únava, ale určitě se vám bude lépe dýchat. Po koupeli si lehněte do postele a ještě se přikryjte dekou navíc. Sucho a teplo – to je základ při léčbě rýmy.

Odpočívejte

Pokud to není nutné, mějte dostatek spánku a odpočinku. Čím více se hýbete, tím rychleji se množí i viry a bakterie. Takže klidně si během rýmy lehněte k televizi a všem tvrďte, že se léčíte. Určitě tomu uvěří.

Filed in: Ostatní

One Response to "Jak se zbavit rýmy"

  1. Jana.Koukalova napsal:

    Naštěstí se nemusím starat o takové věci. Na imunitu užívám rakytník. Moc užitečná přírodnina

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012-2020 Doktornet.cz :::