Jak vybrat zdravotní matraci pro miminko? Důležité je především vhodné jádro!

Matrace pro miminko představuje jednu ze základních položek na seznamu věcí, které je potřeba ještě před příchodem mrňouska na svět obstarat. V současné době jich je na trhu tolik, že si s jejich výběrem rodiče často nevědí rady. Jaká by tedy měla být matrace pro miminko a co při jejím výběru sledovat?

U matrace pro miminko je nejdůležitější její jádro

Vybíráte-li matraci pro vaše nenarozené miminko, pak vám radíme soustředit se v první řadě především na její jádro. Pamatujte, že pro miminka nejsou vhodné ani příliš tvrdé, ale naopak ani příliš měkké matrace – miminka mají velmi jemnou páteř, která se neustále vyvíjí. Tvrdá matrace se nedokáže tělíčku miminka přizpůsobit, do té příliš měkké se zase zaboří a mohlo by dojít k deformaci páteře.

Dobrou volbou, kterou nic nezkazíte, jsou matrace disponující bodově elastickým jádrem. To je známé tím, že se dokáže dokonale přizpůsobit dětskému tělíčku a zajistit mu snížený tlak na páteř a adekvátní podporu.

Jak při nákupu matrace ušetřit? Vyzkoušejte slevový portál Slewik.com a jeho sekci – matrace akce. Aktuální slevy na vybrané produkty dosahují až 68%!

Pozor na prodyšnost materiálu

U matrací pro miminka mnoho rodičů zapomíná na jejich dostatečnou prodyšnost a to je chyba. Pořídíte-li svému drobečkovi neprodyšnou matraci, může se velmi snadno stát, že se na ní bude přehřívat a jak je známo, malá miminka ještě nedokážou sama regulovat teplotu. Další nevýhodou neprodyšných matrací je hromadění oxidu uhličitého, který se skrze matraci nedostane ven, takže se v ní hromadí a miminko jej následně zpětně vdechuje.

Vybírejte matrace se snímatelným potahem

Základem u matrace pro miminko by měl být snímatelný potah, který se bude dát vyprat v případě potřeby a který by měl být stejně jako matrace dostatečně prodyšný – snažte se vyhnout použití  přídavných podložek, které sice zabraňují prosáknutí matrace, když se miminko počůrá, ale nejsou prodyšné.

Mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější patří potahy vyrobené z bavlny, která je nejen prodyšná, ale i velmi odolná. Dalším vyhledávaným materiálem je střižní ovčí vlna, která má schopnost jímat vlhkost i teplo. Vsadit můžete i na rouno z dutého vlákna, tencel, kapok nebo polyesterové rouno – polyesterových materiálů se mnoho rodiče bojí, v tomto případě lze ale vyzdvihnout vysokou odolnost materiálu proti pomačkání a samozřejmě i dostatečnou prodyšnost.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::