Problémy s erekcí a jak je řešit

Současný životní styl plný shonu, stresu a každodenních problémů se zajisté podepisuje nejen na naší psychice, ale podtrhuje také naše zdraví. To vše se následně odráží i v intimním životě. Nejsme schopni se dostatečně uvolnit a sexuální život doslova zanedbáváme. Stále větší procento mužů řeší problémy s erekcí.  Podle odborníků je tato indispozice v poslední době alarmující.

Pro mnoho mužů není snadné si přiznat, že právě oni mají tyto problémy. O potížích otevřeně nemluví s partnerkou a jejich partnerský vztah následně prochází krizí, často se rozpadá. Muž ztrácí potřebné sebevědomí, žena pochybuje o své přitažlivosti a oba prochází mnohdy i těžkou duševní nepohodou. Podle lékařů však v současnosti přibývá těch pacientů, kteří si uvědomují, že problémy nejsou fatální a svoji situaci se snaží řešit. Díky kvalitním lékům je možné úspěšně bojovat s neschopností ztopoření, u valné většiny pacientů se daří problémy porazit.

Hlavní příčiny dysfunkce

Zatímco v minulosti se odborníci přikláněli pouze k psychickým vlivům, dnes je prokázáno, že za problémy tohoto rázu stojí spíše vlivy somatické. Nejčastěji se jedná o cévní a neurologické potíže. Problémy s erekcí mohou být také prvním a varovným signálem jiných, závažnějších onemocnění, kterými jsou například hypertenze nebo cukrovka. Samozřejmě míra dysfunkce je závislá v jisté míře i na věku. Dnes již neplatí, že problémy s erekcí řeší pouze starší generace mužů, ale do ordinací odborníků přicházejí i muži ve věku podstatně nižším.

Co je to erektilní dysfunkce?

Jako erektilní dysfunkci označujeme stav, kdy muž není schopen udržet erekci potřebnou pro plnohodnotný sexuální styk. Tyto problémy se mohou projevovat v několika stupních.

Ztráta schopnosti ztopoření – jedná se o nejzávažnější formu erektilní dysfunkce, kdy muž není schopen erekce.

Nedostatečné ztopoření – muž cítí vzrušení, ale erekce se nedostaví v potřebné míře, je takzvaně neúplná.

Potíže s udržením erekce – v tomto případě muž dosáhne erekce, avšak ještě během pohlavního styku začne ztopoření ochabovat.

Jak řešit problémy s erekcí?

První varovné signály přicházejí nenápadně, avšak je potřeba jim věnovat dostatečnou pozornost. Pokud tyto první příznaky zaznamenáme, je vhodné změnit životní styl a obohatit stravu o zdroj vitaminu podporující hormonální rovnováhu, imunitní systém, cévy, nervy a činnost srdce. S potravinami jako jsou ryby, ořechy, luštěniny nebo banány dodáváme tělu důležité vitaminy podporující erekci.

  • B6 a zinek – důležité pro tvorbu testosteronu a správné fungování cévního systému
  • Draslík – podporuje činnost srdce a krevní oběh
  • Omega 3-mastné kyseliny – ředí krev a zlepšují průtok krve ve všech částech těla

Některé potraviny působí doslova jako přírodní afrodisiakum. Jedná se například o chilli, červené víno, ústřice nebo káva.

Kromě čistě přírodních zdrojů je možné čerpat vitaminy i z volně prodejných preparátů (například Kamagra prodej), nebo preparáty na bázi bylinných přípravků, které vám jistě doporučí v každé lékárně. Pokud jsou však problémy vážnějšího rázu, je nutné vyhledat odborníka.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012-2020 Doktornet.cz :::