Ulevte si od stresu s NeoCube – magnetická stavebnice posílí i prsty

Magnetický hlavolam či magnetická stavebnice NeoCube obsahuje 216 silných neodymových magnetických kuliček o průměru 5 mm. Pohrajte si s nimi, oddychněte od stresu, uvolněte mysl, posilte kreativitu a procvičte prsty. Čtěte dál.

Neo cube – neodymová kostka

Když složíte 6 × 6 × 6 řad k sobě, sestavíte základní tvar – neodymovou kostku NeoCube. Odtud vznikl i název. Neo + Cube = „neodymová kostka“ NeoCube.

V zahraničí se setkáte i s jinými názvy magnetické stavebnice, například „BuckyBalls“ nebo „Zen Magnets“. Jedná se však zpravidla o stále stejné kuličky.

NeoCube original, zlaté, černé stříbrné 

Původní verze magnetického hlavolamu byla klasická kovová – nazývá se NeoCube original. Pak ale vznikla i černá verze – černý nikl, stříbrná verze s přídavkem stříbra, a také pozlacená verze.

Jak magnetický hlavolam vznikl?

Někdy v roce 2007, tehdy 25letý prodavač Christopher F. Reda z americké Monongahely v Pensylvánii, často hledal kovové propisovací tužky. Ztrácel je. Proto si ze silných magnetů vytvořil držák propisky a připínal si ji ke kapse u košile nebo u kalhot. Magnetický držák propisek se příliš neujal, ale Chris si s magnety dál hrál.

Skládal z magnetů různé tvary a pořád složitější objekty. Zabíralo mu to hodně času, ale také ulevovalo od stresu. Jednou se mu z magnetických kuliček podařilo sestavit kostku. Tím vznikl základní tvar NeoCube, ve kterém jsou magnetické kuličky sestavené, když si stavebnici koupíte.

Chrisovi se však moc nedařilo sehnat pořádně silné magnety, které u sebe budou hezky držet. Pak ale objevil neodymové magnety – malé siláky ze směsi neodymu, železa a boru. Jenže v té době byly v USA hodně drahé.

Mladý vynálezce zkusil oslovit výrobce z Číny, kteří dokázali magnetické kuličky vyrobit mnohem levněji. V roce 2009 se na trh dostaly první magnetické stavebnice NeoCube, což u zájemců odstartovalo „magnetickou horečku“.

Krátce po zahájení lidé koupili 30000 stavebnic. Dnes už je magnetická stavebnice NeoCube k sehnání i v Evropě a Česku.

Magnetická stavebnice NeoCube uvolní mysl a procvičí prsty

K čemu magnetická stavebnice NeoCube vlastně slouží? Tím, že si s kuličkami hrajete a na skládání tvarů se soustředíte, uvolníte si mysl a tak trochu zapomenete na běžné denní starosti.

Navíc musíte překonávat magnetickou sílu, která kuličky drží u sebe. Ta sice není příliš velká, ale i to stačí k tomu, že si hezky procvičíte mysl. Během skládání je také potřeba přemýšlet, posilujete tím i svoji kreativitu a prostorovou představivost.

Skládejte 2D i 3D tvary, hvězdice, kouli, pyramidu, ornamenty

Z malých 5mm kuliček – neodymových magnetů vytvoříte takřka nekonečné množství plochých i 3D prostorových objektů. Omezují vás jen vlastní nápady a šikovnost. Na internetu je mnoho různých návodů, jak tvary z NeoCube skládat.

Odhalte, jak z magnetických kuliček složit pyramidu. Naučte se, jak složit magnetickou stavebnici NeoCube do pěkné kostky nebo jak z magnetických kuliček sestavit tvar koule.

Příjemnou zábavu!

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::