Soft lifting metodou APTOS

APTOS – Soft lifting je nejnovější, velmi šetrná metoda sloužící k vypnutí povadlé kůže a vyhlazení vrásek v oblasti obličeje a krku. Unikátní na této metodě je její provedení bez použití skalpelu a následných jizev, bez nutnosti hospitalizace a s minimální dobou hojení.

Cílem APTOS – Soft liftingu je upravit obličej, zmírnit následky procesu stárnutí a defekty obličeje bez použití skalpelu tak, aby obličej opět získal svěží a mladistvý vzhled. Tuto metodu využívají především mladší uchazeči, ve věku mezi 30-40 lety, jejichž kůže ještě není natolik povolená, aby bylo nutné tento stav řešit chirurgickým face liftingem nebo chirurgickou operací čela.

APTOS – Soft liftingem se upravují především oblasti lícních kostí, obočí, čela, povislé tváře, výrazné nosoretní vrásky, uvolněná kůže brady, krk nebo celý obličej. Ve zvláštních případech lze také upravit pokleslá prsa a hýždě. Zákrok je prováděn v místní anestezii, případně může být kombinován s podáním sedativ. Pacient tak může již po několika hodinách odejít domů. K metodě APTOS – Soft liftingu se používají speciální vlákna nebo pružinky z nealergizujícího materiálu. Do ošetřované plochy se zavede znecitlivující látka a následně i vlákno či pružinka spojená s asi 1,2 mm silnou jehlou, která se protáhne podkožím. V okolí vlákna se vytvoří kolagenové srůsty, které drží operované partie v požadované poloze.

Předoperační činnosti 

• Pacienta čeká konzultace s chirurgem ohledně motivace k danému zákroku.

• Zhodnotí stav a elasticitu kůže a seznámí pacienta s průběhem celého zákroku.

• Bude se ptát na celkový zdravotní stav, prodělané nemoci a na užívání léků.

Operace

APTOS lze provádět různými technikami:

1. Aplikací nití s protisměrnými kličkami

Nit je do podkoží zavedena dvěma vpichy tak, aby držela v požadované poloze. Nit následně zaroste vazivovou tkání a kolagenovými srůsty, což zlepší strukturu pokožky. Tato technika se obvykle používá u pokleslé kůže tváří, kůže nad očima a brady.

2. Aplikací pružinek

Způsob zavádění je podobný jako u techniky s nitěmi. Tato technika se využívá ke korekci vrásek u ústních koutků.

3. Technikou prošívání

Na polokruhovitou jehlu se upevní hladká nit. Tou se prošijí požadované oblasti, a to buď lineárně nebo cirkulárně. Tato technika se používá u pokleslé kůže pod bradou a ke zvýraznění kontur lícních kostí.

4. Technikou podetnutí

Nit se zavede do podkoží ve směru tam a zpět, čímž dojde k vytvoření „kličky“. Poté se jemným tahem podetne podkoží vrásky, kterou chceme odstranit. Na místě, kde došlo k podetnutí, se vytvoří pevná vrstvička vaziva, která zabrání dalšímu vzniku vrásky.

Výsledný efekt APTOS – Soft liftingu je okamžitý a v průběhu několika měsíců se ještě zlepšuje vlivem kolagenových srůstů, které pomáhají držet podkoží v požadované poloze. Výsledný efekt však není tak výrazný jako u face liftingu. Doba jeho přetrvání bývá přibližně kolem pěti let, je však závislá na věku pacienta i na stavu kůže a podkoží. Zákrok lze po určité době zopakovat.

Pooperační období

Po operaci je kůže zakryta náplastí, kterou si pacient po 5 dnech sám odstraní. Je třeba počítat s otoky a modřinami, které mohou přetrvávat po dobu až 7 dnů. Minimálně na 24 hodin po zákroku je nutné omezení mimické aktivity. Po odstranění náplastí už není třeba dalšího ošetřování. S líčením je možné začít druhý den po zákroku. S fyzickou aktivitou v rozmezí 14-45 dnů. Doba hojení je u APTOS – Soft liftingu podstatně kratší než u klasického operačního face liftingu, přibližně 1 týden. Rekonvalescence je individuální proces a je závislá na schopnostech hojení organismu, ale i svědomitosti daného pacienta.

Filed in: Plastické operace
© 2012-2021 Doktornet.cz :::