Sauna může pomoci s akné

Jistěže každá žena chce být krásná po všech stránkách. Můžeme mít tři vysoké školy, boty na podpatku a dlouhé vlasy, ale pokud bude naše tělo unavené, pleť šedá a posetá akné, jistě se nebudeme cítit spokojeně. Co dělat proto, abychom měli pleť jako z alabastru a nevyhazovali přitom zbytečně peníze oknem za drahou kosmetiku?

Zdravá výživa a sauna

Tak především je to  o zdravém životním stylu. Člověk je dnes vystaven mnoha faktorům, které nám moc šancí na spokojený a hlavně klidný život nedává. Ale můžeme tomu trochu pomoci. Pokud nás trápí například akné nebo únava, musíme se také soustředit na zdravou a vyváženou stravu. Poté můžeme pravidelně navštěvovat saunu, ve které si dokonale odpočineme a budeme se cítit jako znovuzrození. Musíme si ale uvědomit, že jednou návštěvou sauna zázraky neuděláme. Je třeba si dát třeba závazek, že alespoň jednou týdně saunu navštívíme a uvidíme, jaký to mělo efekt.

sauny

sauny

Také škodlivé látky nám trochu brání v tom, abychom byli krásné. Pocením v sauně se z těla vyplavují veškeré toxiny, které naše tělo obsahuje. Samozřejmě, že se takovým látkám úplně vyhnout neumíme, ale můžeme tělu v tom trochu pomoci. Nesmíme ale také zapomínat na to, že pokud tělo vystavujeme horké finské sauně, kde se naše tělo dokonale vypotí, musíme si také doplnit tekutiny. Jinak hrozí dehydratace. Nejlepší jsou multivitamíny nebo také iontové nápoje. Samozřejmě výborná je i obyčejná voda.

Relaxace a uvolnění

Pokud se chceme cítit opravdu skvěle  a nechceme se také každý rokem potit v posteli s horečkou a chřipkou, zkusme saunu navštěvovat pravidelně. Je prokázáno, že pravidelnou návštěvou sauny se zvyšuje obranyschopnost našeho těla a tím snadněji také odolává virovým onemocněním, jako je například chřipka. Ale není to jen o posílení imunity. Sauna má také velmi pozitivní účinek na kardiovaskulární systém, tedy činnost srdce a cévy se dobře prokrvují, což je výborné i pro náš mozek.

sauna

sauna

Co se týká akné, tak je prokázáno, že jím trpí každá čtvrtá žena. Příčiny jsou ale různé a nemusí jít jen o nezdravou životosprávu. V sauně se z těla vypotí všechny škodlivé látky, které jsou v mnoha případech i příčinou ucpaných pórů. Můžeme mít kůži krásně napnutou a hladkou, můžeme vypadat určitě o něco mladší a to pravidelnou návštěvou sauny. Dokonalý wellness, který je dnes velmi oblíbený i jako dárek, nám jistě zvedne náladu. Můžeme si totiž v tomhle směru dobře odpočinout a nabrat sílu a energii na další náročné dny. Také bychom měli vědět, že kůže nebo pleť je vlastně takovým naším zrcadlem a odrazem zdraví našeho těla. Povadlá, pobledlá a bez barvy může vykazovat nějakou nemoc, ale také bude jistě vypadat starší a vrásčitá. Proto bychom určitě měli dbát i na to, že sauna je místem pro odpočinek a uvolnění. Naše mysl bude v klidu a stres necháváme za dveřmi.

finská sauna

finská sauna

Kdy saunu nepoužívat

jsou ale také určitá pravidla, která nedovolují saunu použít. Jde zejména o závažné kožní onemocnění, což platí i o akné. Jestliže je ve vážném stadiu, raději se sauně vyhněme a navštivme specialistu, nejlépe dermatologa. Určitě do sauny nesmíme opilí a s plným nebo naopak s prázdným žaludkem. Pokud máme pocit hladu, dopřejme si jen něco lehčího, například salát. Samozřejmě se sauna nedoporučuje těhotným ženám a lidem s onemocněním srdce.

Díky sauně může být každá žena krásná a uvolněná.

 

Filed in: Akné, Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::