Řekněte sbohem akné díky moderní estetické dermatologii

Trápí vás akné, i když jste už dávno vyrostli z pubertálních let? Snažíte se o pleť pečovat, ale přesto se nepříjemné onemocnění stále objevuje a vy už si nevíte rady, jak s ním bojovat? Obrátit se můžete na metody estetické dermatologie, která dokáže s akné účinně bojovat.

V období dospívání se většinou smíříme s pupínky, které k tomuto období tak nějak patří. V dospělosti bychom ale byli rádi, kdyby naše pleť byla přirozeně hladká a krásná. Bohužel u někoho je toto zbožným přáním. Akné trápí řadu žen (ale i mužů) i v produktivním věku a snaha s ním bojovat bývá často neúspěšná. Na klinice estetické a cévní medicíny BcD Clinic se nejčastěji setkávají s pacienty ve věku kolem 20–40 let, kteří hledají pomoc, jak vyřešit tento nepříjemný problém.

„Trápilo mě akné. Zánětlivé pupínky jsem měla nejvíce v dolní části obličeje a na krku, efekt léčby lokálními přípravky byl malý. Na klinice BcD Clinic mi doporučili kůru ošetření hloubkovým NdYAG laserem. Již po třetím sezení se moje pokožka viditelně vylepšila, na konci léčebné kúry se přestaly konečně tvořit nové záněty a má pleť byla hladká. Laserové ošetření mi velice pomohlo.“ říká klientka Ingrid.

Tvorbu akné může zapříčinit genetika i stres

Příčinou tvorby akné je zpravidla vyšší produkce mazu z mazových žláz. Maz způsobuje ucpání pórů a tvorbu zánětlivých procesů v pokožce. Projevem jsou pak zanícené pupínky. K vyšší tvorbě akné přispívá jak genetika, tak přítomnost bakterií na pokožce, nadměrný stres, málo spánku, nadměrné slunění, užívání léků nebo hormonální procesy. U žen je to často menstruační cyklus nebo menopauza. Nejčastěji zasaženou oblastí je obličej, krk, dekolt a ramena.

Řada z nás se snaží akné okamžitě řešit vymačkáváním pupínků, což je kontraproduktivní, protože do ranky se může snadno zanést infekce, mohou se vytvořit jizvičky nebo tmavší pigmentace. Pokud se chcete akné účinně zbavit, obraťte se na odborníky, kteří mají s léčbou akné zkušenosti.

Více o příčinách akné si můžete přečíst například na wikipedii.

Léčba akné pomocí moderní estetické medicíny

léčbě akné se využívají moderní estetické metody, které mohou výrazně potlačit nebo úplně pozastavit tvorbu akné. Celková léčba zahrnuje jak lokální terapii, tak celkovou perorální terapii, ošetření pleti chemickým peelingem a laserové ošetření pleti.

Metody léčby akné

  • Laserové ošetření akné – pleť je ošetřena Nd:YAG laserem, jehož paprsek se dostane přímo k mazovým žlázám, u kterých zastaví tvorbu akné. Laser stahuje póry, zabíjí škodlivé bakterie a má celkové protizánětlivé účinky.
  • Chemický peeling – jedná se o metodu vedoucí k odstranění nadměrného mazu a ucpaných pórů.
  • IPL světlo – k léčbě akné se dá využít i prohřátí pokožky, které zničí bakterie způsobující zánět.
  • Biostimulační laser v kombinaci s laserovou gelovou maskou – úkolem těchto metod je pročištění a regenerace pokožky.

Více o jednotlivých metodách využívaných k léčbě akné se dočtete přímo na stránkách kliniky BcD Clinic zde.

Odstranění jizviček způsobených tvorbou akné

K léčbě akné patří nejen zastavení tvorby samotných pupínků, ale také ošetření již vzniklých jizviček, které jsou nevzhledné zejména v oblasti obličeje.

K ošetření jizviček se využívá:

  • frakční CO2 resurfacing,
  • mikrojehličková radiofrekvence,
  • výplně kyselinou hyaluronovou.

Pokud je onemocnění závažnější, přistupuje se při léčbě akné také k hormonální nebo antibiotické léčbě. Samozřejmostí by u každého pacienta mělo být nastavení správné životosprávy, vyhýbání se rizikovým faktorům (stres, nedostatek spánku, slunění). O konkrétním postupu vás bude informovat zkušený lékař, který nastaví léčebné metody tak, aby byl výsledek maximálně příznivý.

Filed in: Akné

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::