Podzimní plískanice a posilování imunity

Léto definitivně skončilo, čekají nás spíš zamračené, chladné, deštivé dny a s nimi různé zdravotní potíže. Nachlazení, rýma, kašel, virózy a další nepříjemnosti, jako je ztráta hlasu, záněty spojivek, močových cest. Většinou si nemůžeme dovolit zůstat doma v teple, ale musíme do práce nebo do školy, proto je lepší myslet včas na posilování imunity.

Svou imunitu posilujme už v létě

O prázdninách, během dovolené i ve všední letní dny můžeme udělat hodně pro své zdraví. Když je dlouho světlo, je teplo a svítí sluníčko, tak nás to láká víc do přírody, na vzduch, do hor nebo k moři. Když tomu přidáme studenou vodu a spoustu vitamínů z čerstvého ovoce a zeleniny, získáme dobrý základ do chladnějších a méně příjemných ročních období. Zkusme s otužováním studenou sprchou vydržet i v dalších dnech. Důležitá je taky dobrá nálada a duševní pohoda. Stres v práci má totiž taky svou zásluhu na zhoršení zdravotního stavu.

Přírodní prostředky pro boj s nachlazením

Když už vám teče z nosu, kašlete, ztrácíte hlas a není vám do skoku, zkuste si vařit zázvorový čaj s medem a citronem, rozmixovat si zeleninové a ovocné smoothie (jablko, červená řepa, mrkev, pomeranč, kousek zázvoru…). Naše babičky nedaly dopustit na šípkový čaj, cibulový vývar, česnek. Zastavit nachlazení může koupel s přidáním eukalyptu nebo tea tree oleje. Imunitní systém aktivují také hřiby, zelí, kapusta, brokolice, květák. Zařaďte je do svého jídelníčku.

Stoprocentní nasazení s přípravky z lékárny

V lékárně najdeme širokou škálu přípravků, které můžeme používat na posilování imunity preventivně (tablety s hlívou, probiotika, vitamíny, homeopatika atd.). Když už nachlazení vypukne a nemůžeme si dovolit zůstat doma v posteli, ale musíme naopak být soustředění, vést poradu, mluvit před tabulí, jednat s klienty apod., pak musíme nasadit prostředky z lékárny. Podle konkrétních problémů volíme kapky do nosu, pastilky na škrábání v krku, sirup na kašel. Pokud máme více příznaků spojených i s teplotou, volíme komplexní přípravek – třeba prášek rozpustný v horké vodě, který vypijeme jako čaj. Máme pak několik hodin na to, abychom důležitou a neodkladnou práci zvládli a pak si mohli jít lehnout.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::