Rakytník je skvělý na podporu imunity

Rakytník řešetlákový patří mezi nejlepší přírodní zdroje vitamínu C. I díky tomu se jedná o jeden z nejlepších prostředků pro posílení imunity.

Proč je důležitá silná imunita?

Dobře fungující imunita je důležitá proto, aby se náš organismus co nejúčinnější dokázala bránit negativním faktorům. Správně fungující imunitní systém totiž umí rozpoznat látky, jako jsou viry, bakterie anebo toxiny, proti nimž se následně tělo dokáže účinně bránit, protože začne tvořit protilátky. Pokud tedy chcete zůstat zdraví, měli byste průběžně pracovat na posílení obranyschopnosti organismu. Podstatný je zdravý životní styl a do svého jídelníčku byste měli zařadit potraviny, jako je např. rakytník…

Rakytník řešetlákový obsahuje velké množství vitamínu C

Rakytník řešetlákový je rostlina, která obsahuje spoustu cenných látek. Významný je přitom zejména díky obsahu vitamínu C neboli kyseliny askorbové, jíž obsahuje 25× více než pomeranče. Někdy je dokonce považován za nejlepší přírodní zdroj této látky vůbec. Rakytník je i proto důležitý antioxidant, kladně působí na kardiovaskulární systém i trávicí soustavu a pomáhá při detoxikaci organismu. Ba co víc, právě vitamín C patří mezi nejdůležitější mikronutrienty, které se podílejí na zdravé a silné imunitě.

Jak si rakytník vypěstovat?

V současné době seženete různé produkty z rakytníku. Tuto rostlinu si je ovšem možné také poměrně jednoduše vypěstovat. Vyhovují jí slunná stanoviště a zásaditá až neutrální půda. Ve stínu a kyselé zemině se mu naopak příliš dařit nebude, takže na výběru místa pro pěstování si určitě dejte záležet. Rakytníku nevadí ani sucha a nesvědčí mu přílišná vlhkost. Pokud se o něj budete dobře starat, odměnou vám budou plody, z nichž si můžete vyrobit zdravý rakytníkový sirup, olej, likér anebo džem.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::