Podpora pro vaše játra

Játra jsou důležitým orgánem v našem těle, který se nachází v horní části břišní dutiny. Jeho správné fungování určuje dobrý zdravotní stav a kondici celého organismu. V tomto článku se dozvíte, jak jsou játra důležitá a jak je podpořit.

Játra jsou největší žlázou v lidském těle

Játra (z řeckého hepar) jsou součástí trávicí soustavy a největší žlázou v našem těle. V játrech probíhá spousta důležitých procesů, které jsou stále předmětem výzkumu vědců. Nacházejí se v pravém podžebří břišní dutiny pod bránicí, částečně přecházejí do horního epigastria a levého podžebří. Má čtyři laloky: pravý (největší), levý, trapézový a ocasní. Všechny čtyři laloky jsou zvenčí pokryty pobřišnicí a samotným parenchymem – vazivovou membránou nazývanou jaterní pouzdro.

Funkce jater v těle

Jednou z nejdůležitějších funkcí jater v těle je detoxikace. Další funkce jsou:

  • Neutralizují toxiny, včetně toxinů z alkoholu a jiných stimulantů a některých drog (zejména barbiturátů).
  • Přeměňují toxický amoniak na močovinu
  • Ničí alkohol a nikotin
  • Játra jsou zodpovědná za konjugaci a degradaci hormonů a metabolizaci léků.
  • Neutralizují, ukládají látky, které jsou pro tělo škodlivé a toxické. Jde především o chemikálie, jako jsou složky léčiv, konzervační látky v potravinách a chemikálie používané k pěstování rostlin.
  • Orgán produkuje žluč. Jaterní žluč je zodpovědná za trávení tuků a vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích (A, D, E a K). Játra mohou produkovat až 1,5 litru žluči denně.

Jak o svá játra pečovat?

Jak o své játra pečovat se zeptáme jednatelky farmaceutické společnosti Techno life  Ing. Marii Hanclové.

Podle vašeho názoru, trpí obyvatelé ČR problematikou onemocnění jater?

V současné chvíli problematika jater je veřejnosti málo podáváná. Důležitost tohohle orgánu není v podstatě zdůrazněná a v mnoha případech lidé začínají chápat, že mají nějaké problémy s játry až to přijde… Poslední dobou se v rámci lékárenství potkáváme se zvýšeným počtem trávicích potíží.

Málokdo řeší problémy celkové a hledá příčinu. Většinou uspokojíme své akutní problémy a jdeme dál, ale problémy přichází zas a zas a v horším stavu. Jedním z důvodů může být začínající onemocnění jater, snížená funkčnost a obranyschopnost.

  1. Inženýrko Hanclová, existuje nějaký způsob „údržby “ jater?

Pojem „údržba“ je zvolen naprosto správně. Játra jsou jedním z orgánů, které potřebuji stálou podporu od určitého věku pro normální fungování. Máme rádi řízky a další smažené jídla, pijeme limonády, alkohol…a nepřemýšlíme, že tohle všechno musíme nějak zpracovat…a bez práce jater tohle nedokážeme.

Aktuální trh není bohatý na dostupné produkty pro podporu funkce jater, proto jsme se pustili do vývoje a představujeme všem nový bezpečný rostlinný produkt, který pomůže zlepšit stav vašich jater. Během testů jsme pozorovali nejen zmenšení trávicích problémů u pacientů, ale i zlepšení chuti k jídlu i dokonce docházelo i k hubnutí i některých osob.
Jako vlasy potřebuji vitaminy, tak i naše játra potřebuji podporu.

Jaká je další úloha jater?

Velmi důležitou úlohou jater je také detoxikace organismu od škodlivých látek. To se provádí filtrováním značného množství krve protékající orgánem, která transportuje toxiny, které jsou nebezpečné pro zdraví. Tam se pak neutralizují a vylučují do žluči nebo zpět do krve, odkud se dostávají do ledvin, kde jsou spolu s močí odstraňovány z těla.

Co se stane, když o svá játra nepečujeme dostatečně?

Tento mechanismus nemá žádné náhradní díly, játra jsou jediný orgán, který je opravdu nenahraditelný. Z tohoto důvodu si zaslouží naši pozornost. Pokud je nebereme vážně, můžeme časem mít pocit, že některé procesy (např. metabolické procesy) v našem těle už neprobíhají tak hladce jako dříve.

Léčba jaterních onemocnění je založena nejen na farmakologii, ale také na změně životního stylu na zdravější. Zdravá strava, omezení stimulantů a zvýšení fyzické aktivity jsou důležité nejen v rámci léčby, ale i prevence gastrointestinálních onemocnění. Podpořit svá játra můžete i pomocí přípravku Heplodex. Tento doplněk stravy s biologickou aktivitou má blahodárný vliv na vaše játra a zlepšuje jejich funkci.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::