Homeopatie

Homeopatie je téma, které se probírá již nějakou dobu jak mezi laickou veřejností, tak i mezi odborníky z řad vědců nebo lékařů. Na jedné straně jsou zde její zastánci, kteří věří v pozitivní účinky, na straně druhé jsou odpůrci, kteří nechápou bláhové myšlenky těch, kteří ji homeopatii propagují. Lidé, kteří v homeopatii věří, ji propagují, kde jen mohou. Věří, že se jedná o dravější a přírodnější cestu k vyřešení zdravotního problému. Nyní můžeme nahlédnout pod pokličku tomuto diskutovanému tématu. Podívejme se, v čem může být homeopatie prospěšná, a v čem naopak vůbec. Sami si pak můžete udělat na ni názor.

Samotná homeopatie není nijak moc starou lékařskou metodou. Její původ můžeme datovat do doby asi před dvěma sty lety. Jedná se o podobu alternativní léčby. Otcem této metody je německý lékař Samuel Hahnemann. Homeopat využívá různých přírodních prostředků, jako jsou rostliny, minerály, ale i látky na živočišné bázi. Tyto látky jsou ředěny vodou v poměru, dle speciálního postupu.

Léčiva se nazývají homeopatika a fungují na principu jemnohmotné rezonance, ta přímo působí na duchovní organizační systém jednotlivce, který léčbu podstupuje. Tento systém byl nazván Samuelem Hahnemannem jako vitální síla, nebo dynamis. Prostřednictvím homeopatik se dají léčit nemoci jak fyzické tak i psychické. Za všechny tyto nemoci může porucha vnitřního organizačního principu.

Jedná se o nepředstavitelný systém, který většina lidí nechápe. Můžeme si to přesněji vysvětlit pomocí filosofie similia, similibus curentur, což je z latiny. V překladu to znamená, podobné bude vyléčeno podobným. V laické řeči to znamená, že pokud nějaká substance zapříčiní nemoc, tak ta stená substanc bude vést i k jejímu odstranění nebo vyléčení.

Homeopatie je teda zvláštním druhem alternativní medicíny, která bere člověka jako celek, celek fyzického i duševního. Léčí celek těla, ne jen jeden symptom, který nemoc vyvolává. Homeopat se snaží přijít na příčiny, ale i souvislosti, snaží se porozumět podstatě nemoci a podle toho také vybere vhodnou léčbu. V mnoha případech totiž podstata nemoci je v psychické složce osobnosti, člověk to má prostě v hlavě, nikoli v těle.

Homeopatika jsou určena všem věkovým kategoriím, od nejmenších dětí, před dospělé osoby, až po starší lidi. Není ojedinělé ani to, že se homeopatika podávají i zvířatům. Případy, kdy se zvířata vyléčila i bez veterináře jsou známy, a v docela hojném počtu. Je nutné podotknout, že žádná hrozba při používání homeopatik nehrozí. Nemusíte se obávat, že se pacientův stav po použití homeopatik krátkodobě horší. To je způsobeno cíleným použitím homeopatik na konkrétní problém. Problém se tzv. vyvalí z těla ven. Jedná se ovšem o kladný jev. Je to známka toho, že se tělo uzdravuje. Téměř všechny alternativní léčby mají podobný průběh jako tyto homeopatika. Účelem léčby totiž není utlumení bolesti, ale její vyhnání z těla ven.

Některá homeopatika se dají koupit i v lékárnách a dokonce bez předpisu. Některé ovšem dostanete jen u homeopatika, který většinu svých přípravků i rovna prodává. Pokud trpíte například jen rýmou, návštěva homeopatika je možná i zbytečná. U vážnějších problémů ale není dobré se do léčby pouštět sami. Návštěva homeopatika je v těchto případech nutností. Mohli byste si totiž spíše ublížit, než pomoci. Vy sami si totiž nemusíte správně určit diagnózu. Není dobré zkoušet léky jen tak pro nic za nic. Proto je vždy lepší se poradit s odborníkem, který je na to vyškolen. Sladké kuličky, jak se homeopatikům přezdívá, není dobré jíst jen tak. Pokud si špatně naordinujete, může se léčba prodloužit. Specialista může odhalit i jiné problémy, o kterých vy zatím ještě ani nevíte. Nakonec si teda můžete odnést kuličky na úplně jiné problémy, než se kterými jste původně k homeopatovi přišli.

Homeopatika jsou teda zvláštní skupinou léčiv, které mají mnoho příznivců, ale i mnoho odpůrců. Většina lidí, kteří je jednou vyzkoušeli, se k nim rádi vrací. Je pravda, že odpůrci všeho alternativního se jim vyhýbají obloukem. Nikdo nikoho nenutí, tuto medicínu vyzkoušet. Člověk musí být přesvědčen o tom, že chce něco nového vyzkoušet. Jedině tak to má nějaký smysl. Možná budete sami překvapeni, jak se tělo zázračně vyléčí, možná budete zklamáni. Pokud to ovšem nevyzkoušíte, nikdy se to nedozvíte. Nemusíte se bát nějakých vedlejších účinků, ba dokonce předávkování. To u homeopatik v žádném případě nehrozí. Ovšem na druhou stranu se může stát, že na Váš organismus nebudou pilulky účinkovat. Stejně tak je nutné zdůraznit, že se nejedná o rychlou cestu léčby, na jakou jsme vyklí u klasických léčiv, které řeší akutní problémy, jako je například Neoangin nebo Ibalgin. Homeopatika jsou bez přídavků nějakých jedů, které by zatěžovaly trávicí mechanismus. Jsou založeny na přírodní bázi. Účinky jsou dlouhodobější, než u klasických léčiv a hloubkové.

Nyní jste měli možnost se dozvědět něco o těchto sladkých kuličkách. Nakonec je vždy jen na samotném člověku, zda tuto možnost alternativní medicíny využije, či nikoli.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::