Jak se zbavit oparu

Opar je velmi nepříjemnou záležitostí, která si své oběti nevybírá. Ti, kteří trpí opary, jsou často obtěžováni touto záležitostí znovu a znovu. Na druhou stranu jsou lidé, kteří se s oparem skutečně ještě na vlastní kůži nesetkali.

Nenechte se zmát. Opar není jen kosmetická nedokonalost, jako třeba akné, pupínky, nebo třeba černé tečky. Jedná se o onemocnění virového původu. Znamená to teda skutečnost, že pokud již Vás již opar jednou napadne, je docela pravděpodobné, že se objeví za nějakou dobu znovu. Virus totiž zůstává v těle napořád. A v době, kdy o to nejméně stojí, se prostě objeví a znovu se objeví.

I přes pokročilý stav dnešní moderní medicíny, neexistuje žádný protilék působící na opary. Lékaři dokážou transplantovat orgány, léčit všemožná onemocnění, ale opar vyléčit nedokážou. Neexistuje ani očkování. Jako prevence se dá považovat zdravý životní styl, díky kterému se můžete oparu vyhnout.

Nejčastěji se opar objeví na obličeji přesněji na rtu, ať už horním nebo dolním. Výjimkou ale není opar ani na nose nebo bradě. Všechna tato místa výskytu jsou dost nápadná, a tak opar spolehlivě nikdo nepřehlédne. Navíc se jedná i o velmi bolestivé onemocnění, které není zrovna příjemné. Ve výjimečných případech se může opar objevit i na intimních partiích, což je velmi nepříjemné. V části, kde se opar objeví, pokožka praská. Oblast svědí, takže člověk má tendenci se škrabat, čímž si může spíše ublížit a opar rozšířit. Na místě oparu se tvoří strup, který se dá snadno strhnout, což nemoci samozřejmě nepomůže. Pokud je onemocnění až tak vážné, nebo například na zmiňovaných intimních partiích, je dobré a žádoucí navštívit dermatologa, který navrhne účinnou léčbu a pomoc.

Co dělat s běžným oparem

To, že se blíží opar, spolehlivě pozná ten, který se s ním jistě setkal. Nejčastější příčinou je dehydratace, nadměrné horko, velký sportovní výkon a podobně. Spolehlivou pomocí je tabletka proti teplotě, kterou si musíte vzít ihned, jakmile zpozorujete, že se opar blíží. Tato pilulka dokáže omezit vznik virů, které způsobují opar.

Když nevystihnete okamžik vzniku oparů a nevezmete si prášek, opar se objeví. Ale i nyní můžete udělat něco pro to, abyste opar eliminovali. Vyzkoušejte studené. Vezmete si kostku ledu, a tu přiložte na postižené místo. Studené působí blahodárně a postižené místo nebude tolik bolet.

Nikdy se místa, kde je opar, nedotýkejte, neboť hrozí riziko, ž by se mohl opar roznést na jiné části těla. A už vůbec se neškrabejte. Je jasné, že místo bude svědit. Pokud to bude nesnesitelné, vyhledejte dermatologa. Na opar se používají speciální mastičky, které se dají koupit v lékárně volně, nebo je doporučí odborník. Mastičku nanášejte vatovou tyčinkou, abyste zamezili styku s pokožkou. Tím také omezíte riziko zanesení bakterií do ranky, což by mohlo onemocnění ještě prohloubit.

Tip: Propolisová mast

Kravské mléko je přímo zázrak na opary. Stačí, když si budete postižené místo potírat mlékem, poranění se viditelně zlepší, bolest se omezí. Podobný, ba mnohem lepší účinek má Tea Tree Oil. Ten taky omezí bolest a viditelné projevy oparu se téměř ihned omezí. V lékárnách můžete také koupit speciální náplast, která nejen místo zakryje, ale také vytvoří ochrannou vrstvu před vnějšími vlivy.

Filed in: Nemoci

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::