Micelární voda se z obličeje neoplachuje! Co ještě byste o ní měla vědět?

Ženy se líčí rády, ale proces čištění pleti naopak považují za jednu z nejotravnějších činností. Jste na tom podobně, a proto často odlíčení zanedbáváte? Pak byste měla vyzkoušet micelární vodu – obrovský kosmetický hit, díky kterému pokožku vyčistíte v jediném kroku. Ještě před tím si však přečtěte pár důležitých informací. Třeba o tom, proč se micelární voda neoplachuje vodou, ačkoliv má „složení podobné saponátu“.

O micelární vodě se můžete dočíst všelicos. Poměrně často se polemizuje nad tím, zda se přípravek má, nebo nemá po vyčištění smýt vodou. Přeci jen funguje na podobném principu jako saponát – není proto pokožka v ohrožení? Není. Kvalitní micelární voda pleť v žádném případě nedráždí.

Jak micelární voda funguje?

Ptáte se, jak je vůbec možné, aby ta „zázračná“ tekutina perfektně vyčistila pleť v jediném kroku? Přípravek funguje na bázi molekul tenzidů tak, že přitahuje veškeré nečistoty včetně mastnoty a líčidel.

Jedná se o mimořádně úspěšnou technologii, jejíž jedinečnost spočívá v tenzidech uzavřených v micelách. Ačkoliv tenzidy najdete i v saponátech a dalších prostředcích na čištění domácnosti, ty v micelární vodě jsou k pleti velmi šetrné. Jinými slovy – není tenzid jako tenzid. Oplachování tedy opravdu není nutné, naopak je nežádoucí.

Díky micelární vodě se snadno a rychle zbavíte nečistoty z pleti a zároveň ji můžete použít i na oči. Micely na sebe vážou make-up samy, aniž by bylo nutné na tamponek tlačit.

Proč micelární vodu neoplachovat?

Po aplikaci micelární vody je pokožka dokonale čistá – bez mastnoty a dalších nečistot. Přípravek zároveň hydratuje pleť a nezanechává ji nepříjemně suchou. Podle odborníků ze společnosti Bioderma není oplachování žádoucí, protože micelární voda obsahuje složky, které pleť čistí do hloubky a minimalizují tvorbu mazu. Jakmile ji z obličeje smyjete, odstraníte i pečující složky a zastavíte její efekt.

Vybírejte obezřetně, zaměřte se na kvalitu

S micelární vodou je to podobné jako s ostatními kosmetickými přípravky. Některé produkty fungují velmi dobře, jiné nestojí ani za povšimnutí, protože si neporadí s make-upem. Proto se poohlédněte po prověřené značce.

Podle odborníků z řad dermatologů patří k nejlepším značkám Bioderma – v produktové řadě najdete micelární vody pro všechny typy pletí. Přípravky neobsahují alkohol, parabeny, barviva ani jiné nežádoucí látky, takže nepoškozují přirozený biofilm. Můžete je bez obav používat každý den.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::