Naučte se odpočívat: Prospějete tím svému zdraví

Když se mluví o lidském zdraví, tak nejčastěji v souvislosti se správným stravováním a dostatkem pohybu. Obojí je samozřejmě pravda. K těmto věcem je nutné přidat ještě jednu. A tou je odpočinek. Ten umí prospět nejenom psychice, ale i zdravotnímu stavu. Jaké jsou ideální formy relaxace?

Zkuste různé vůně

Je dokázáno, že pachy, které cítíme, dokážou naši psychiku velmi výrazně ovlivnit. Proto je formou relaxace i snaha být v prostředí, které příjemně voní. Potvrzuje to i web www.fittyn.cz, který se touto oblastí okrajově zabývá. Základem využití vůní je volba té správné. Aby byla aromaterapie, jak se tomuto postupu říká, opravdu efektivní, je vhodné zvolit vůně, které podporují uklidňující procesy v lidském těle. My doporučíme:

  • Levanduli
  • Meduňku
  • Citrusy

Zamiřte do solné jeskyně

Říká se, že pobyt u moře je pro váš organismus dokonalým lékem. Jak po fyzické, tak po psychické stránce. Pokud moře nutně není na dosah a vy hledáte příjemný relax, který by ho nahradil, zkuste návštěvu solné jeskyně. Ta se stává velmi populárním místem jak proto, že může přinést podobné ozdravné účinky jako pobyt u moře, tak i proto, že zde zapomenete na problémy všedních dní. Při výběru termínů doporučujeme vybrat ten, který je určený jenom dospělým. Nikoliv rodinám s dětmi.

Dopřejte si masáž

Ta je unikátní hlavně v tom, že si odpočinete jak po stránce fyzické, tak i po stránce psychické. V první řadě dokáže pomoci ulevit svalovému napětí, stejně jako může pomoci k tomu, abyste během celé terapie zapomněli na problémy všedních dní. Ideální formou masáže může být takzvaná reflexní terapie. Jejím unikátem je to, že se zaměřuje na určité body na těle a tak pomáhá nejenom po zdravotní, ale i po psychické stránce.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::