Difuzéry na éterické oleje – vybíráme za vás

Okouzlil vás svět éterických olejů a chtěli byste si provonět domov? Nemůžete však použít svíčku s otevřeným plamenem a z nějakého důvodu vám nevyhovuje aromalampa? Pak je pro vás nejlepším řešením difuzér, zařízení, které se postará o nenásilné a jemné rozptylování vůně do okolního prostoru. Použít ho lze všude – v domácnosti, na pracovišti, v menších i větších uzavřených prostorách. S pomocí difuzéru vytvoříte příjemné prostředí, lze ho využít i při léčbě aromaterapií.

Co je vlastně difuzér?

Difuzér je výrobek, který slouží k rozprašování vonných látek studenou cestou. Jedná se o nádobky různých velikostí, které slouží i jako bytový doplněk. Vzhled a použité materiály jsou rozmanité, vždy lze najít difuzér vhodný do kterékoli místnosti. Důležité je umístění, které zajistí plnou funkčnost, tedy místo, kde stále proudí vzduch. Aroma je tak cítit velice rychle a vůně se udrží dlouhodobě. Obsluha difuzéru je nenáročná a bezpečná, používají se éterické oleje i jejich směsi. Neumíte si z široké nabídky vybrat? Pak se zamyslete nad tím, co od difuzéru očekáváte, v jakých podmínkách bude fungovat a jaké výhody a nevýhody mají nabízené technologie.

Vzduchové a ultrazvukové difuzéry s řadou výhod

Základní dva druhy difuzérů jsou difuzéry vzduchové a difuzéry ultrazvukové. Společným znakem je přitažlivé provedení, obsluha a způsob rozptylování vůně se liší. Vzduchové difuzéry využívají pro vhánění vzduchu malou pumpu, která může být hlučnější, a navíc nezvlhčují vzduch. Dokážou však provonět i značně rozlehlý prostor. Ultrazvukové difuzéry vynikají spolehlivostí a snadnou obsluhou i údržbou. Mohou sloužit i jako zvlhčovače vzduchu. Atraktivní moderní design s variantami světelného podbarvení podle vašeho výběru najdete například u aroma difuzéru z nabídky pražské Alchymystické dílny, který má tvar misky a je zhotoven z imitace tmavého dřeva.

Podle jakých parametrů difuzér vybírat

Kromě již uvedených výhod a nevýhod jednotlivých typů difuzérů je potřeba vzít v úvahu i další parametry:

  • možnost naprogramovat intervaly a intenzitu rozprašování nebo dát přednost jednoduchému ovládání
  • výkon odpovídající velikosti prostoru, dostatečný objem
  • použitý materiál a design
  • cenová náročnost
  • bezpečnost při používání, odolnost při pádu
  • dekorativnost a reprezentativnost

Výběr je opravdu veliký a svůj difuzér si najde každý – jak ten, kdo se spokojí s levnou plastovou variantou, tak ten, kdo hledá originální moderní či tradiční kousek.

Dejte přednost originálním difuzérům

Důležitý je i výběr vůně. Proto se vyplatí důkladný výběr difuzéru a jeho případné vyzkoušení s vybranou vůní. Protože difuzéry bývají na viditelných místech bytu, bude vám sloužit i jako dekorace. Zvolte si takový difuzér, který je originální jak materiálem, tak provedením a hlavně kvalitou a vyhněte se levným napodobeninám. Originální difuzéry ocení také alergici, protože většina těchto výrobků má certifikaci zdravotní nezávadnosti. Samozřejmostí u originálního difuzéru je také podrobný návod k použití, čištění a případná inspirace pro výběr vůní.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::